Ranking gier planszowych dla 1 gracza - Gry planszowe sklep Huble

Uwaga!

W dniach 17.04 - 10.05 jestem na urlopie. Odpowiadam na wiadomości. Zamówienia złożone w tym okresie realizował będę 13.05.

Producenci

I-szop.pl - Porównywarka cen gier planszowych

Inpost

Paczka w Ruchu

 

Ranking gier planszowych dla 1 gracza 0
Ranking gier planszowych dla 1 gracza

Ranking gier planszowych dla jednej osoby.

Żyjemy w społeczeństwie, któremu znajome jest zjawisko wyobcowania. Jedną z głównych zalet gier planszowych jako formy rozrywki jest to, że zbliża ludzi. Istnieją jednak także tytuły, które przychodzą z pomocą, gdy czujemy, że jesteśmy ofiarą (lub kreujemy) społeczne trendy. Czy więc doskwiera planszówkowa samotność, nie masz ochoty widzieć innej żywej istoty na oczy, czy po prostu chcesz się zmierzyć z mechaniką gry, podsuwam dziś pięć propozycji gier planszowych, w które można grać samemu i zdradzam, dlaczego wyróżniłem w tym zestawieniu akurat je.

 • Mage Knight
  • Złożona przygodówka fantasy. Posiada scenariusze specjalnie zaprojektowane dla jednego gracza. Rozgrywka (pomijając oczywiście brakującą interakcje z innymi graczami) nie różni się bardzo od partii w towarzystwie - poczucie uczestniczenia we wspaniałej przygody jest wciąż obecne. Do tego sztuczny gracz działa naprawdę dobrze.
 • Pandemia
  • Zwalczane chorób w pojedynkę? Owszem. Pandemia, jako że jest grą kooperacyjną, nieźle sprawdza się także w pojedynkę. Zasady oczywiście można modyfikować (i dostosowywać przy tym poziom trudności), ale najpopularniejszym wariantem jednoosobowej rozgrywki jest przejęcie kontroli nad dwoma rolami. Co ciekawe, gra nadal oferuje ciekawe wybory, co oznacza, że wynikają one z mechaniki gry, a nie tylko tego, że przy stole siedzi kilka osób.
 • Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie
  • Podobnie jak Pandemia, Robinson jest grą kooperacyjną. Za doświadczeniem w pojedynkę przemawia duża różnorodność scenariuszy, bohaterów oraz możliwych do obrania ścieżek. Powyższe oraz równowaga pomiędzy losowością a strategią sprawiają, że partie drastycznie się od siebie różnią. Polecam osobom cierpliwym i zawziętym - im gra sprawi największą przyjemność, ponieważ poziom trudności jest dość wysoki.
 • Piętaszek
  • O dziwo, na liście znalazły się dwie gry o wspólnej tematyce. Piętaszek wymaga wspomnienia, gdyż to jedna z tych niewielu gier, które przeznaczone są wyłącznie dla jednego gracza. Dużą zaletą jest, że rozgrywka nie jest jednoosobowa na niby tzn. że gracz nie musi zastępować innych graczy. Jej cena, rozmiar i czas rozgrywki mogą z kolei przekonać do tytułu chcących mieć możliwość zabrać część swojego ulubionego hobby ze sobą w podróż.
 • Eldritch Horror: Przedwieczna Groza
  • Zaleta tej gry w wariancie jednoosobowym jest jednocześnie jej wadą. Otóż historia i klimat są tu bardzo ważne, a rozgrywając scenariusze gracz traci możliwość odkrywania ich z innymi. Jeśli jednak potencjalny solista jest w stanie wczuć się odpowiednio i odgrywać role tak, jakby uczestniczył w filmie, Eldritch Horror może oferować niezapomniane doświadczenie.

A może Ty też chciałbyś podzielić się tym, która gra dobrze działa na jedną osobę? Możesz zrobić to w komentarzach.

---

Sprawdź także pozostałe listy z propozycjami:
Popularne gry planszowe

Ranking strategicznych gier planszowych

Ranking gier planszowych z 2015 roku

Ranking familijnych gier planszowych

Ranking gier planszowych dla dorosłych

Ranking imprezowych gier planszowych

Ranking gier planszowych dla 2 graczy

Ranking gier planszowych dla dzieci

Ranking gier planszowych dla 3 graczy

Komentarze do wpisu (0)

Dlaczego zakupy w Huble?

Posiadam wszystkie gry widoczne na stronie. W przypadku pomyłki wybierzesz 2x droższą w tej samej cenie

Masz pewność, że zawartość paczki zostanie świetnie zapakowana

Zawsze wiesz, co się dzieje z Twoim zamówieniem

Kontakt

e-mail: admin@huble.pl

tel/SMS: +48 733 852 900

(odpisuję sprawnie, 7 dni w tygodniu!)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl