Ranking gier planszowych dla dorosłych - Gry planszowe sklep Huble

Uwaga!

W dniach 17.05 - 31.05 jestem na urlopie. Odpowiadam na wiadomości. Zamówienia złożone w tym okresie realizował będę 03.06.

Producenci

I-szop.pl - Porównywarka cen gier planszowych

Inpost

Paczka w Ruchu

 

Ranking gier planszowych dla dorosłych 0
Ranking gier planszowych dla dorosłych

Ranking gier planszowych dla dorosłych

 

Gry planszowe, tak jak książka czy film, oprócz dostarczania rozrywki, potrafią być sztuką. Czasem brutalną, czasem straszną, a czasem po prostu złożoną i trudną. W tym zestawieniu przedstawiam propozycje planszówek, które przeznaczone są dla dorosłych graczy i wyjaśniam, dlaczego lepiej nie zapraszać do rozgrywki dzieci. Małe zastrzeżenie: Dla wydawców oznaczenie 14+ lat jest najwyższym możliwym (praktycznie nie spotyka się gier dla wieku 16+, albo nieerotycznych 18+). W tytuły te bez problemu może grać każdy szesnastolatek, ale określenie “dla dorosłych” lepiej oddziela te tytuły od gier familijnych, dla dzieci czy imprezowych. Zapraszam!

 

 • Robinson: Przygoda na Przeklętej Wyspie
  • Znana gra kooperacyjna polskiego projektanta, Ignacego Trzewiczka, traktująca o próbie przeżycia na bezludnej wyspie. Nie dość, że skomplikowana i trudna nawet dla dorosłych, to jeszcze posiada niezbyt łagodny klimat. Brutalna walka o przetrwanie, pojawiające się w niektórych scenariuszach monstra i napięcie wynikające z bezlitosnego traktowania graczy przez grę sprawiają, że to tytuł raczej dla pełnoletnich graczy. Liczba graczy: 1 - 4, Długość rozgrywki: 2-3 h, Wiek: 14+.
   Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie
 • 1989: Jesień Narodów
  • Podobnie jak Zimna Wojna, 1989: Jesień Narodów wymaga od graczy myślenia. Jest to trzymająca w napięciu strategiczna gra silnie osadzona w historii. Zasady może nie są aż tak skomplikowane, by nie poradził sobie z nimi nastolatek, ale strategicznie jest jednak na tyle złożona, że bez cierpliwości i gotowości do rozważenia wielu opcji lepiej do niej nie podchodzić. Liczba graczy: 2, Długość rozgrywki: 2,5 h,  Wiek:12+.1989: Jesień narodów
 • 1944: Wyścig do Renu
  • Ta osadzona w klimacie drugiej wojny światowej gra planszowa nie polega wcale na kierowaniu dowodzeniu piechotą czy czołgami. W jej centrum zainteresowania znalazła się logistyczna strona wojny. Dorosły znajdzie w niej ciekawy rodzaj wyścigu i uświadomi sobie jakie nakłady wymagane są do prowadzenia wojny. Bardzo klimatyczna planszówka wojenna bez bezpośredniego konfiktu. I tak pewnie nie wzbudzi zainteresowania dzieci. :) Liczba graczy: 1 - 3, Długość rozgrywki: 1,5 h, Wiek: 14+. 1944: Wyścig do Renu
 • Blood Rage
  • Brutalna i mroczna gra planszowa z masą negatywnej interakcji. W Blood Rage przejmujemy przywództwo nad klanami wikingów w sosie nordyckich mitologii. Ostatnio w mediach obraz ten jest dość brutalny, ale jednocześnie interesujący (bo honorowy). Gra ta wpisuje się w ten trend i robi to zresztą doskonale. Trzeba jednak pamiętać, że gra ta ma krew w tytule i jeszcze więcej w samej rozgrywce. Liczba graczy: 2 - 4, Długość rozgrywki: 1 - 1,5 h, Wiek: 13+.
 • Cywilizacja: Poprzez Wieki
  • Czas i złożoność rozgrywki może odstraszyć nawet wielu dorosłych graczy. Jeśli jednak chcesz docenić w grze subtelność i strategiczną głębię, Cywilizacja da Ci do tego okazję. Polega ona na rozwijaniu swojej cywilizacji bez mapy znanej z gier komputerowych. Okazuje się jednak, że wcale jej nie potrzebuje, bo wrażenie ogromu dokonań pozostaje nietknięte. Liczba graczy: 2 - 4, Długość rozgrywki: 3-4 h, Wiek: 14+.
 • Horror w Arkham
  • Przygodowa gra kooperacyjna czerpiąca z dorobku H. P. Lovecrafta znalazła się na tej liście z dwóch powodów. Po pierwsze: Jest na tyle złożona, że cierpliwość dorosłego będzie przydatna przy poznawaniu reguł. Po drugie: Gracze mają do czynienia z budzącym się Wielkim Złem i staczającym się ku szaleństwu badaczami. Liczba graczy: 1 - 8, Długość rozgrywki: 2-4 h, Wiek: 12+.
 •  Dracula
  • Kolejna gra w z atmosferą strachu. Tym razem ograniczenia wiekowe wzmacnia także fakt, iż jeden gracz musi stanąć przeciwko reszcie i dziecko może sobie nie poradzić z grającymi przeciwko niemu dorosłymi. Sama rozgrywka polega na złapaniu Draculi zanim ten zdobędzie dostatecznie duży wpływ w wyróżnionych na planszy miastach. Liczba graczy: 2 - 5, Długość rozgrywki: 2-3 h, Wiek: 14+.
 • Kolejka
  • Tym razem trochę prostszy tytuł. Główną jego zaletą jest chyba łatwość z jaką można wykorzystać Kolejkę do wprowadzenia w świat planszówek dorosłych graczy. Tematyka gry, a więc stanie w kolejkach do sklepu, pozwala często rozpalić wśród starszych graczy iskierkę zainteresowania, która jest tak potrzebna, by gra się spodobała, a wieczór zakończył sukcesem. Liczba graczy: 2 - 5, Długość rozgrywki: 1 h, Wiek: 12+.
 • Battlestar Galactica
  • To był prosty wybór. Trwająca do czterech godzin gra planszowa ze zdrajcą utrzymana w tematyce nienowego już serialu? Jak najbardziej dla dorosłych. Gracze wcielają się w niej w załogę tytułowego statku kosmicznego i starają się przetrwać ataki ścigającej ich obcej cywilizacji. Nikt nie jest tu zbyt przyjaźnie traktowany, więc osoby z mniejszą liczbą wiosen na karku mogą być niezadowolone z niektórych działań reszty grupy. Liczba graczy: 3 - 6, Długość rozgrywki: 2 - 4 h, Wiek: 10+.
 • Colt Express
  • I na koniec coś lżejszego, ale również dobrze sprawdzającego się w grupie dorosłych. Jest to gra, w której uczestnicy starają się strzelić do jak największej liczby osób jak najwięcej przy okazji kradnąc. Dzieje się to na, podatnej na potrącenia i wymagającej precyzji ruchów, trójwymiarowej makiecie pociągu. Tytuł dobry na spotkania przy czpisach i gazowanych napojach. Liczba graczy: 2 - 6, Długość rozgrywki: 40 min., Wiek: 10+.

 

Może jednak szukasz czegoś innego? Może masz inne pojęcie dorosłości? Skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci w wyborze.

Ps. Pojawi się pewnie niedługo wpis o grach dla "współczesnego" dorosłego, czyli zabieganego i zbyt zmęczonego, by poświęcić 3 godziny na jedną partię. ;)

---

Sprawdź także pozostałe listy z propozycjami:
Popularne gry planszowe

Ranking strategicznych gier planszowych

Ranking gier planszowych z 2015 roku

Ranking familijnych gier planszowych

Ranking imprezowych gier planszowych

Ranking gier planszowych dla 2 graczy

Ranking gier planszowych dla 1 gracza

Ranking gier planszowych dla dzieci

Ranking gier planszowych dla 3 graczy

Komentarze do wpisu (0)

Dlaczego zakupy w Huble?

Posiadam wszystkie gry widoczne na stronie. W przypadku pomyłki wybierzesz 2x droższą w tej samej cenie

Masz pewność, że zawartość paczki zostanie świetnie zapakowana

Zawsze wiesz, co się dzieje z Twoim zamówieniem

Kontakt

e-mail: admin@huble.pl

tel/SMS: +48 733 852 900

(odpisuję sprawnie, 7 dni w tygodniu!)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl