Ranking rodzinnych gier planszowych - Gry planszowe sklep Huble

Uwaga!

W dniach 17.05 - 31.05 jestem na urlopie. Odpowiadam na wiadomości. Zamówienia złożone w tym okresie realizował będę 03.06.

Producenci

I-szop.pl - Porównywarka cen gier planszowych

Inpost

Paczka w Ruchu

 

Ranking rodzinnych gier planszowych 0
Ranking rodzinnych gier planszowych

Ranking rodzinnych gier planszowych

 

Do familijnych gier planszowych zaliczają się najpopularniejsze z gier. Starają się bowiem połączyć ciekawe wybory z prostotą zasad i uniwersalnością rozgrywki. Można je zazwyczaj wyciągnąć w towarzystwie niegraczy, wytłumaczyć sprawnie zasady i przy okazji przekonać ich, że gra planszowa to nie zawsze tylko nudna zabawka dla dzieci. Poniżej przedstawiam propozycję tytułów, które potrafią zabawić w dowolnym wieku w przyjemnych okolicznościach niedzielnego spotkania rodzinnego.

 

 • Colt Express
  • Dość chaotyczna gra planszowa, w której gracze programują swoje ruchy. Posiada jeden z najbardziej interesujących komponentów kiedykolwiek dołączonych do gry - trójwymiarową makietę pociągu, na której przebiega rozgrywka. Oferuje dużo śmiechu i zaskaujących rezultatów pozostając jednocześnie lekką i nie traktując siebie zbyt poważnie. Liczba graczy: 2 - 6, Długość rozgrywki: 30 - 40 min., Wiek: 10+.
 • Small World
  • To gra dość niezobowiązująca gra strategiczna. Tym razem gracze starają się zająć wybraną rasą jak największą liczbę terenów na planszy, które dają dochód pozwalający wykupić kolejną rasę, oraz który jest traktowany jako punkty zwycięstwa. Zabawne kombinacje ras i umiejętności oraz nieskomplikowany przebieg tury sprawiają, że wprowadzenie do rozgrywki jest delikatne i przyjemne. Liczba graczy: 2 - 5, Długość rozgrywki: 40 - 80 min, Wiek: 8+.
 • Splendor
  • Szybka, abstrakcyjna gra, której zasady da się wytłumaczyć w minutę lub dwie. A jednak jest coś w tym tytule, że raz wyciągnięty na stół, nie zostaje zwykle schowany dopóki nie zostanie rozegranych przynajmniej kilka partii. Dodatkowo, trzyma wszystkich graczy na podobnym poziomie punktowym, więc satysfakcja z wygranej jest spora, ale przegrana za bardzo nie boli. Liczba graczy: 2 - 4, Długość rozgrywki: 30 min, Wiek: 10+.
 • Przebiegłe Wielbłądy
  • Kolejna niepoważna gra (te dobrze wpisują się w tę kategorię). Polega ona na obstawianiu, który wielbłąd jako pierwszy, a który jako ostatni, przekroczy linię mety. Bardzo sprawnie tworzy sytuacje, w których gracze kibicują zwierzakom lub wydają jęk pomieszanego z niedowierzaniem zawodu, kiedy będący do tej pory na samym końcu wielbłąd wysuwa się na prowadzenie, mimo że wszyscy już myśleli o nim jak o przegranym... Liczba graczy: 2 - 8, Długość rozgrywki: 20-30 min, Wiek: 8+.
 • Catan (kiedyś Osadnicy z Catanu)
  • Baaardzo uniwersalna gra planszowa. Jedna z tych, które zapoczątkowały trwające w najlepsze planszówkowe szaleństwo. Rzut kością decyduje o tym, które surowce zostają w danej turze wyprodukowane. Dostają je ci gracze, którzy mają wybudowane osady przy wylosowanych polach na planszy. Siłą rzeczy, nikt nie będzie miał dostępu do wszystkich potrzebnych mu zasobów. Gracze muszą więc negocjować i wymieniać się tak, by jak najszybciej rozwinąć swoją infrastrukturę. Ta gra nadaje się dosłownie dla każdego. Nie sposób zliczyć, ile już osób wciągnęła w to hobby. Liczba graczy: 3 - 4, Długość rozgrywki: 1-2 h, Wiek: 10+.

 

Może jednak nie widzisz swojej rodziny grającej w żaden z tych tytułów? Spodziewasz się, że Twojej grupie potrzebny jest inny styl rozgrywki? Daj mi znać, a postaram się dobrać grę do Twoich wymagań.

---

Sprawdź także pozostałe listy z propozycjami:
Popularne gry planszowe

Ranking strategicznych gier planszowych

Ranking gier planszowych z 2015 roku

Ranking gier planszowych dla dorosłych

Ranking imprezowych gier planszowych

Ranking gier planszowych dla 2 graczy

Ranking gier planszowych dla 1 gracza

Ranking gier planszowych dla dzieci

Ranking gier planszowych dla 3 graczy

Komentarze do wpisu (0)

Dlaczego zakupy w Huble?

Posiadam wszystkie gry widoczne na stronie. W przypadku pomyłki wybierzesz 2x droższą w tej samej cenie

Masz pewność, że zawartość paczki zostanie świetnie zapakowana

Zawsze wiesz, co się dzieje z Twoim zamówieniem

Kontakt

e-mail: admin@huble.pl

tel/SMS: +48 733 852 900

(odpisuję sprawnie, 7 dni w tygodniu!)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl