Ranking gier planszowych strategicznych - Gry planszowe sklep Huble

Uwaga!

W dniach 17.04 - 10.05 jestem na urlopie. Odpowiadam na wiadomości. Zamówienia złożone w tym okresie realizował będę 13.05.

Producenci

I-szop.pl - Porównywarka cen gier planszowych

Inpost

Paczka w Ruchu

 

Ranking gier planszowych strategicznych 0
Ranking gier planszowych strategicznych

Ranking gier planszowych strategicznych

Przewidywanie ruchów przeciwnika, zarządzanie losowością, optymalizacja procesów czy podejmowanie dobrych decyzji - to najcenniejsze umiejętności w planszowych grach strategicznych. Nie oznacza to oczywiście, że od razu trzeba spędzić nad planszą pół dnia i doprowadzić mózg do wrzenia. Chociaż można. :)

Oto propozycje najatrakcyjniejszych gier strategicznych:

 

 • Kawerna: Rolnicy z Jaskiń
  • Najprościej rzecz ujmując, jest to Agricola 2.0. Widać, że Uwe Rosenberg wsłuchał się w informacje zwrotne na temat gry o farmerach i postanowił zaprojektować coś jeszcze lepszego. W Kawernie wyżywienie rodziny nie jest aż tak istotne i gracze nie czują, że gra ciągle do czegoś zmusza. Nie trzeba też rozwijać każdego aspektu gospodarstwa. Chcesz zająć się przede wszystkim hodowlą zwierząt? Droga wolna! Do tego wszystkiego dodano tematykę fantasy, otwarte opcje rozwoju i zadania dla graczy.
 • Wysokie Napięcie
  • Jedna z klasyków wśród gier ekonomicznych, ale wciąż zajmuje silną pozycję w środowisku graczy. Zawdzięcza to dobremu połączeniu prostych zasad i głębokiej strategii, trzymającej w napięciu rozgrywce, dobrej skalowalności i ciekawszej niż mogłoby się wydawać tematyce.
 • Kemet
  • To pozycja dla graczy, którzy oczekują od gry zarówno wyzwania dla szarych komórek, jak i wciągającego klimatu. Kemet (tak jak i Cyklady) jest bowiem hybrydą stylów: z jednej strony gracze rozwijają “technologie”/ekonomię, z drugiej zaś prowadzą do boju figurki żołnierzy i potworów. Cud, miód i szybkie tempo.
 • Epoka Kamienia
  • Jest to przyjemny, familijny nawet, tytuł o zarządzaniu robotnikami (tzw. worker-placement). Największą zaletą tej gry jest niewątpliwie jej uniwersalność. Czas rozgrywki (około godziny), łatwe zasady, odrobina losowości i urok sprawiają, że podoba się zarówno doświadczonym graczom, jak i osobom w ogóle nie grającym w gry planszowe.
 • Szogun
  • Ryzyko jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych dostępnych na rynku. Szogun to w stosunku do niej duuży krok naprzód. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie - kontrola regionów mapy przy pomocy jednostek. Oferuje jednak więcej ciekawszych decyzji oraz rozbudowane zaplecze prowadzonych na mapie wojen.

 

Chciałbyś pokumać nad czymś innym? Napisz do mnie, a spróbuję coś na to poradzić.

---

Sprawdź także pozostałe listy z propozycjami:
Popularne gry planszowe

Ranking gier planszowych z 2015 roku

Ranking familijnych gier planszowych

Ranking gier planszowych dla dorosłych

Ranking imprezowych gier planszowych

Ranking gier planszowych dla 2 graczy

Ranking gier planszowych dla 1 gracza

Ranking gier planszowych dla dzieci

Ranking gier planszowych dla 3 graczy

Komentarze do wpisu (0)

Dlaczego zakupy w Huble?

Posiadam wszystkie gry widoczne na stronie. W przypadku pomyłki wybierzesz 2x droższą w tej samej cenie

Masz pewność, że zawartość paczki zostanie świetnie zapakowana

Zawsze wiesz, co się dzieje z Twoim zamówieniem

Kontakt

e-mail: admin@huble.pl

tel/SMS: +48 733 852 900

(odpisuję sprawnie, 7 dni w tygodniu!)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl